Albánské Alpy 2014 – 1.den

Na začátku srpna přišel očekávaný den odjezdu, kdy nás čekala dlouhá cesta autobusem až do Černé hory. Z Brna jsme tak přes noc dorazili do Černé hory, konkrétně do města Mojkovac. Zde po krátké pauze určené k nákupu potravin a pití vyrážíme směrem do pohoří Bjelasica, kde nás čeká krátká tůra k planinarskému domu Džambas.

Vyrazili jsme tedy z města po červené značce, kdy jsme nejprve museli překonat jak místní říčku, tak vlakovou trať. Posléze jsme se již napojili na polní cestu, která nás dovedla až k bývalému sídlu Brskovo, kde nás o místí historii obohatila informační tabule, které je ovšem tak nešťastně umístěná, že si jí jen málokdo všimne. Odtud jsme dále pokračovali lesem poněkud strměji až jsme se opět napojili na polní cestu, která nás dovedla až domu Džambas.

Zde nás přivítal místní hostinský, který nabídl pivo i něco k snědku. Po krátké zastávce jsme již začali prudce klesat zpátky do města Mojkovac. Na první den byla tato túra jednoduchá a ne příliš dlouhá.

Ještě téhož dne jsme busem dojeli až do Albánie do Boge, kde jsme již za tmy postavili stany a připravovali se na další den, kdy nás čekal již očekávaný přechod Albánský alp – Prokletije.

Napište Komentář