Albánské alpy 2014 – 3.den

Po klidné noci vstáváme brzy ráno, abychom stihli převařit vodu, něco posnídat a sbalit všechny věci. V 8 hodin pak již vyrážíme vstříc sedlu nad námi, které je asi o 400 výškových metrů výše než naše tábořiště. Cesta nevede žádnou značenou stezkou, ale je tvořena kamením a skálou. Za slabé dvě hodiny se již vyhříváme v sedle ve výšce 2200 metrů nad mořem, kde nám krásné počasí dopřává úchvatné rozhledy na masiv Albánský alp. Pár fotek, rychlá svačina a pokračujeme dále.

Ze sedla bylo třeba opět klesnout do hlubokého údolí, ovšem cesta byla tvořena sutí, která byla velmi nestabilní, i proto sestup o zhruba 500 výškových metrů trval poměrně dlouho a byl i docela náročný. V údolí se scházíme u obrovského kamene, který poskytuje blahodárný stín, kde i trávíme obědovou pauzu.

Odtud je cesta již víceméně jednoduchá, jelikož procházíme údolím a čeká nás již jen jeden menší kopeček. Ten rychle zdoláme a už se nám otvírá pohled na jezero Boges, u kterého budeme tábořit. Zhruba v půl čtvrté dorážíme na místo, ihned stavíme stany, aby stihla na slunci oschnout ranní rosa a už se jdeme koupat do jezera. Zde nás přivítá velké množství ještěrek i jeden had, ale to nám v koupání nebrání. Po osvěžující koupeli rozděláváme oheň a večerní zábava začíná.

Napište Komentář