Albánské alpy 2014 – 7.den

Poslední den přechodu nás čeká cíl až ve vesnici Valbona. Vycházíme opět kolem osmé hodiny ráno, a ihned začínáme stoupat nad salaše. Cestou potkáváme starší salaš, u které se pohybují dva psi, kteří se jeví hodně nevyzpytatelně. Naštěstí je nás dost, takže si nic nedovolí. Pokračujeme dále ve stoupání až dosahujeme výšky cca 2200 metrů nad mořem, což je nejvyšší bod této tůry. Zde nás v sedle s nádhernými výhledy na obě strany čeká přestávka na oběd. Odtud totiž budeme již jen klesat, a to hruba o 1300 výškových metrů.

Klesání nám místy zpříjemňují zbytky sněhu, po kterém se dá krásně klouzat a urychluje tak sestup, ovšem není ho zase tolik, takže většina sestupu je tvořena nepříjemnou sutí a kamením. Po nějaké době už docházíme mezi první stromy, kde narážíme na stezku. Ta nás dovádí až k prvnímu záblesku civilizace po téměř týdnu – Simoni Kafe. Zde si dáváme pivo za 3€ (!!), ke kterému ovšem dostáváme domácí sýr i panáka rakije.

Krátká pauza a pokračujeme až do Valbony, kde si v místní restauraci dopřáváme zeleninový salát, načež pokračujeme až do kempu, kde nás na večeři čeká grilovaný pstruh s hranolky :).

Napište Komentář