Chorvatsko

Chorvatsko Baška Voda

Chorvatsko je doslova cestovatelskou baštou pro české cestovatele. Každý rok se do této země na břehu Jadranského moře vydá přibližně milión českých turistů. Lákadla jsou jasná a znali je už Češi v první polovině dvacátého století – krásné čisté moře, cenově přijatelná dovolená a malá jazyková bariéra.

Ačkoliv zejména na severu zasahuje podstatná část země do vnitrozemí, turisticky atraktivní jsou především přímořské města po celé délce jadranského pobřeží. Mezi nejlákavější cíle patří oblast Makarské riviéry, města Omiš, Dubrovník či Zadar. Mnoho turistů lákají i národní parky, které nejsou příliš vzdálené od pobřeží. Mezi nejnavštěvovanější patří jednoznačně národní park Plitvická jezera a národní park Krka.

Něco málo čísel

Rozloha Chorvatska je 56 542 km², tedy jen o něco málo oproti České republice. V této jižanské zemi žije přibližně pět miliónů obyvatel. Ještě před přibližně dvaceti lety bylo Chorvatsko součástí Jugoslávie, ze které se v roce 1991 oddělilo. Nejvyšším vrcholem Chorvatska je hora Sinjal (1831 m.n.m.).

Články z Chorvatska

2 komentáře(ů) k “Chorvatsko”

  1. kelly says:

    hellonice zkaeea :-)

Napište Komentář