Chorvatsko 2011 – Baška Voda, Baško Polje

Chorvatsko Baška Voda

Baška Voda Baško Polje

Baška Voda

Baška Voda je jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších letovisek na Makarské riviéře. Okolní scenérii dotváří vysoké hory, vinná réva a sady olivovníků. To vše navíc obohacují borové háje, které sahají místy až úplně k pobřeží.

Zde najdete krásné oblázkové pláže s průzračně čistou vodou. Hlavní pláží na území Bašky Vody je Nikolina, ovšem na výběr je zde z mnoha pláží, které se táhnou dlouhé kilometry jak na jih, tak i na sever. Vybere si zde tak úplně každý.

Baška Voda je poměrně nové letovisko ve srovnání s některými významnějšími. Ovšem i proto si získává stále vyšší oblibu. Najdete zde lidovější prostředí, přátelské obyvatele, relax  a pohodu.

Baško Polje

Asi dva kilometry pod letoviskem Baška Voda se nachází osada Baško Polje. Ta se nevyznačuje tak pohledným ubytováním, přestože nabízí krásnou pláž s výhledem na vysoké hory jimž dominuje vápencový hřeben pohoří Biokovo.

Ovšem i tak je Baško Polje spíše pro turisty, kteří mají hlouběji do kapsy. Ubytování ani služby zde nedosahují takové úrovně jako v sousední Bašce Vodě, natož v centru Makarské riviéry.

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.