Chorvatsko 2011 – Biograd na moru

Cesta do Chorvatska se vlekla strašně dlouho, neustálý déšť náladě nepřidal, a tak když jsme projeli poslední tunel před pobřežím – Svati Rok, překvapilo nás počasí, které bylo zcela odlišné oproti tomu před tunelem. Vysoké hory dokázaly zadržet oblačnost a tak jsme se dostali do krásného azurového počasí, které nás provázelo až do Biogradu.

Zde jsme hned před městem potkali pána, jenž nabízel ubytování. Nebyl problém sehnat ubytování i pro 8 lidí, takže jsme se zabydleli velmi rychle. Biograd na Moru se nachází přibližně 30 kilometrů jižně od Zadaru. Necelých šest tisíc obyvatel tohoto přístavního městečka se pyšní krásně upravenými prostranstvími a krásnými plážemi.

Hned před Biogradem se na moři rozkládají dva ostrůvky Planac a Sveta Katarina. Zdejší přístav má jako jediný na světě instalované podvodní osvětlení, které v noci vzbuzuje velký zájem turistů.

Přístav nabízí i další možnosti výletů, ať už jen po moři, či na zmíněné ostrovy, ale také například na turisticky velmi atraktivní národní park Kornati.

Mezi nejoblíbenější pláže tohoto letoviska patří bezpochyby Soline a Dražica, tedy krásné oblázkové pláže lemované borovými háji. Nechybí veškeré vybavení jako sprchy či kabinky. Na plážích je také mnoho atrakcí jako tobogány, trampolíny a podobně.

V létě ovšem může nastat možnost velkého zájmu o tyto pláže, proto je možné zvolit pláž ihned vedle přístavu, která nabízí i molo, ze kterého je rychlý přístup do vody.

Biograd na Moru nabízí také bohatý noční život, tedy plno útulných hospůdek, klubů a venkovní akcí po celé šířce pobřeží, kde si jistě vybere každý.

 

 

Napište Komentář