Chorvatsko 2011 – Národní park Krka

Národní park Krka Z Biogradu na Moru je to jen kousek do jednoho z nejnavštěvovanějších chorvatských národních parků – Krka. NP Krka se nachází v centrální části Dalmácie, v Šibensko-kninské župě. Národní park dostal své jméno podle řeky, která tímto parkem prochází a vytváří úchvatné vodopády a křišťálově čisté tůně.

Autem se dá dojet jen k bráně národního parku, kde zaplatíte vstupné a přímo do parku Vás sveze jeden z autobusů, které tady neustále pendlují. Již z autobusu, který klesá o dobrých pár desítek výškových metrů. Po dojezdu na břeh řeky Krka se již otvírají bohaté výhledy kolem toku řeky.

Národní park Krka Národní park Krka ležící na stejnojmenné řece znamená prohlídku na celý den. Pokud chcete projít bludištěm vodopádů, křišťálově čistých tůní plných ryb a místy i hustým lesem, opravdu stojí za to si na toto místo čas udělat.

Navíc je možnost se vykoupat pod soustavou vodopádů, kde na vás čeká krásně průzračná voda, jenž především v horkých letních dnech opravdu příjemně osvěží, čehož využívají desítky návštěvníků národního parku, takže někdy může nastat trošku přetlak na březích řeky.

Šibenik Po projití veškerých přístupných částí národního parku Krka na vás ještě čeká možnost projížďky výletní lodí po řece Krka. Tato loď pluje směrem do vnitrozemí, ovšem tuto plavbu jsme neabsolvovali.

Na zpáteční cestě ještě doporučuji zastavit u mostu, jenž překonává záliv u města Šibenik. Právě odtud je krásný výhled na toto starobylé město, jenž také stojí za návštěvu. Navíc, pro silnější povahy je možnost skočit si z mostu, tzv bungee dumping.

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

1 komentář k “Chorvatsko 2011 – Národní park Krka”