Chorvatsko 2011 – Raft na Cetině

Raft na Cetině Jeden den při pobytu v Chorvatsku jsme využili i ke zdolání řeky Cetina na raftu. Jelikož jsme něměli vůbec žádné vybavení, zvolili jsme možnost sjet řeku s místním instruktorem na vypůjčeném raftu, přičemž veškeré vybavení jak helmy či vesty jsme měli také zapůjčené. Výsledná cena nebyla nikterak vysoká a zážitek stál rozhodně za to.

Nejprve jsme se nechali mikrobusem dovézt do městečka Zadvarje, kde jsme dostali krátkou instruktáž o tom, jak se na raftu chovat a pár dalších důležitých informací. Netrvalo dlouho a již jsme nasedali na raft a jeli vstříc našemu cíli, jímž se stalo přímořské městečko Omiš.

Raft na Cetině Cesta začala zvolna, mohli jsme si vychutnávat nádherné scenérie kaňonu, jenž řeka Cetina za století vyhloubila. Pokračovali jsme dále, přičemž voda se postupně stávala divočejší. V průběhu cesty jsme také zastavili u skály, ze které bylo možné skákat do vody z výšky dobrých deseti metrů, čehož jsme samozřejmě využili.

Plujeme tedy dále, až se dostáváme do nejobtížnější cesty plné peřejí, ovšem i to zvládáme a zanedlouho se dostáváme již do města Omiš. Zde ještě následuje rychlá prohlídka historického centra města a jedeme zpátky směrem naše ubytování.

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

1 komentář k “Chorvatsko 2011 – Raft na Cetině”