Itálie

Itálie Řím

Itálie, stát ležící na Apeninském poloostrově, jež podle tvaru připomíná botu. Tak by se dala v jedné větě popsat Itálie, stát, jenž se může pyšnit celkem téměř osmi tisíci kilometrů pobřeží. Navíc k Itálii patří ještě dva velké ostrovy ve Středozemním moři – Sicílie a Sardínie.

Itálie je členem všech významných organizací jako EU či NATO. Hlavním městem je Řím, který se nachází přibližně v polovině délky země na západním pobřeží. Mezi další významná a turisty hojně navštěvovaná města patří například Milán, Florencie či Benátky.

Nejlákavější pro zahraniční turisty jsou v Itálii zejména památky a historická centra měst, ovšem mimo to nabízí Itálie i krásné pobřeží kolem Středozemního moře či hory na severu země jako Dolomity či Alpy.

Něco málo čísel

Rozloha Itálie je přibližně 300 tisíc metrů čtverečních, což je přibližně čtyřnásobek oproti ČR. Počet obyvatel je pak oproti ČR šestinásobná, tedy přibližně šedesát miliónů obyvatel. Nejvyšším vrcholem země je Mont Blanc, který se nachází na hranicích s Francií a dosahuje výšky 4748 metrrů nad mořem

Články z Itálie

Napište Komentář