Malá Fatra 2012 – den čtvrtý

Jánošikovy diery Poslední den našeho pobytu v Terchové jsme si chtěli ozdobit zdoláním nejvyššího vrcholu tohoto národního parku – Velký Kriváň. Trasa byla naplánována podobně jako druhý den, tedy autobusem se dostat do doliny Vrátná, odkud bychom pod lanovkou vystoupali až na vrchol nejvyššího bodu pohoří. Zpátky bychom se pak vydali přes vrchol Pekelník a sedlo Buben a sedlo Za Kraviarskym zpátky do doliny Vrátná.

Opět jsme tak vyrazili na pravidelnou autobusovou linku do Vrátné. Bohužel naše nedochvilnost zapříčinila to, že nám autobus odjel těsně před nosem. Tím pádem padl i náš plán na výstup na nejvyšší vrchol Malé Fatry – Velký Kriváň, jelikož bychom nestihli odpolední vlak domů. Ač neradi, změnili jsme původní plán na zjednodušenou verzi.

Jánošikovy diery Jelikož jsme první den neprošli celou trasu Jánošíkových dier, rozhodli jsme se projít nově zpřístupněnou část Nové Diery. Opět jsme tak vyrazilli k hotelu Diery, odkud jsme vyrazili na cestu. Po projití krátké částí Dolných Dier jsme tak odbočili na žlutou trasu vedoucí skrze Nové Diery.

Došli jsme opět do sedla Podžiar, odkud jsme vyrazili na cestu zpátky, jelikož již nezbývalo moc času před odjezdem zpátky. Po návratu do Terchové jsme stihli navštívit již jen penzion Covera, kde jsme poobědvali. Mimochodem nás zaujala velká nabídka čepovaných piv, mezi kterými nechyběl ani Radegast.

Po třetí hodině jsme vyrazili na zastávku, kde nás překvapila dodávka, která sbírala cestující pět minut před odjezdem autobusu. V Žilině jsme již jen prošli hlavní bulvár a nastoupili na vlak zpátky do ČR.

1 komentář k “Malá Fatra 2012 – den čtvrtý”

  1. […] Malá Fatra 2012 – den třetí […]

Napište Komentář