Malá Fatra 2013 – 1.den

Malá Fatra

Po roce jsme se během babího léta rozhodli opět navštívit slovenský národní park Malá Fatra, jelikož z poslední cesty sem nám chyběl zdolat nejvyšší vrchol zdejšího pohoří. Jelikož se jednalo pouze o víkendový pobyt, přijeli jsme do Terchové až v neděli večer, kdy jsme se ubytovali. I ono ubytování mělo něco do sebe. Krásně spravené dřevěnice byla naprosto skvělá, drobná chyba byla v jejím umístění. Ač byla na samotě, tak na druhém konci obce, než jsme chtěli

Proto jsme se museli k jednotlivým túrám přepravovat auty, což zas tak nevadilo, jelikož jsme to vlastně absolvovali jen jednou, jelikož po nedělní túře jsme se vraceli již rovnou domů.

Plán byl jasný – na sobotu jsme se rozhodli pro Jánošikovy diery a následný výstup na Velký Rozsutec, odkud bychom se vrátili zpět přes Malý Rozsuťec k hotelu Biely Potok. Na druhý den pak byl naplánován výstup na nejvyšší horu Malé Fatry – Velký Kriváň. Odtud pak pokračovat přes Chleb až na Polodňový Grůň, ze kterého bychom sestoupili zpět do Vrátné.

Napište Komentář