Malá Fatra 2013 – 2.den

Malá Fatra

Po těžkém vstávání jsme přeci jen ráno vyrazili směr Biely Potok,kde jsme nechali auta a dále pokračovali po svých. Krásu Jánošikových dier jsme poznali již dříve, nicméně i na podzim stojí za návštěvu.

Poté jsme již dorazili do sedla Medzirozsutce, kde jsme se u svačiny rozhodovali, kam budeme pokračovat. Nakonec zvítězila varianta zdolat Veľký i Malý Rozsutec. Nejprve jsme tedy šli na Veľký Rozsutec, který jsme oproti loňsku zdolali ze severní strany. Na vrcholu nás překvapily zástupy lidí kteří, jak jsme se dozvěděli, zde uzavírali sezónu výstupů na Velký Rozsutec, přičemž nechyběla ani živá hudba a dobrá nálada. Co se týče výstupu, můj názor je takový, že výstup na Veľký Rozsutec je atraktivnější z jižní strany, tedy ze sedla Medziholie.

Stejnou cestou jako na vrchol jsme se vydali i zpátky do sedla Medzirozsutce, kde jsme pokračovali dále na Malý Rozsutec. Pro nás také již známý vrchol znamenal další přestávku na svačinu. Poté jsme po kamenité stezce, která byla nejnebezpečnější částí cesty pokračovali pod vrchol, odkud jsme se lesem dostali až k hotelu Biely Potok.

Napište Komentář