Nízké Tatry 2013 – 2. den

Nízké Tatry skalnatý masiv

Druhý den se nám podařilo vyrazit o něco dříve, takže jsme měli čas na delší tůru. Vyrazili jsme autobusem na zastávku Lůčky, odkud jsme se po červené značce vydali vstříc vrcholu Krakova Hoľa. Ovšem cesta nebyla žádný med. Od prvních metrů průdké stoupání, ve kterém jsme vypotili i to poslední pivo, které jsme večer před tím vypili.

Ovšem cesta to byla krásná, protkána nádhernými výhledy na celý masiv Nízkých Tater včetně Chopoku a později i Ďumbieru. Nejlepší místo na svačinu a krátkou zastávku je pak právě Krakova Hoľa. Absolutně bez lidí a lavička na okraji převisu, kde je absolutně krásný výhled. Bohužel právě v den našeho výletu moc ideální podmíniky pro výhledy nebyly, tudíž jsme viděli pouze Nízké Tatry, popřípadě v mlze zahalené Vysoké Tatry, ovšem dál už viditelnost vidět nedovolovala.

I tak jsme ale na vrcholu strávili dobrou půlhodinku, přičemž jsme zde byli úplně sami téměř až dokonce, kdy došli další turisti, ovšem my už mezitím odcházeli.

Dále jsme se vydali po modré značce na hřebenovou trasu, která vedla přes sedlo Machnata na vrchol Pusté a dále po hřebeni. I tato cesta měla své kouzlo a tak trochu připomínala italské Dolomity. Cesta ubíhala vcelku rychle, takže jsme se rychle dostali až ke klesání k Jeskyním Svobody. Trošku extrémnější klesání, které by za mokra bylo i dost problematické, ovšem nakonec jsme v pořádku sešli až k jeskyním.

Jediné, co mě z této cesty mrzelo je fakt, že jsme neviděli kamzíka, přestože jsme jej slyšeli. Proto se zde budu muset asi vrátit, abych kamzíka konečně uviděl na vlastní oči ;-).

Napište Komentář