The Italian Job 2012 – 11. den

Verona I jedenáctý den naší cesty nás přivítalo obrovské vedro a jasná obloha. Rtuť teploměru se pohybovala nad hranicí pětatřiceti stupňů celsia, takže jsme se rozhodli pro další odpočinek u osvěžující vody Gardského jezera a v podvečer pro cestu do nedaleké Verony.

Dopoledne jsme tedy strávili u vody. Sice to píšu již po několikáté, ale pobyt na pláži Gardského jezera je opravdu jedním z vrcholů této cesty. Po obědě se ještě na dvě hodinky ukážeme na pláži, načež kolem páté hodiny vyrážíme do třicet kilometrů vzdálené Verony. Verona

Město Romea a Julie nás přivítalo nepřehlednými křižovatkami, které jsme nakonec úspěšně absolvovali, abychom se dostali až k historickému centru města.

Verona Zaparkovali jsme těsně u hradeb města, u hlavní městské brány. Po projití pod obrovským obloukem této brány jsme se dostali na náměstí Piazza Brá, na kterém se mimo jiné nachází i třetí největší aréna v celé Itálii. Ta dokázala pojmout až 30 tisíc diváků a je po řimském Koloseu a neapolské Capui opravdu třetí největší arénou.

Dále jsme pokračovali historickými uličkami města, až jsme došli na nejznámější náměstí Verony – Piazza delle Erbe. Odtud je možný výstup na věž zvonice, ze které je krásný výhled na celé město. Verona

Při zpáteční cestě jsme ještě navštívili Castel Vecchio,scaligerský hrad. Na ten přímo navazuje most, jenž byl za druhé světové války zničen, ovšem následně byl dokonale rekonstruován i za pomocí vylovení veškerých částí potopených na dni řeky Adiži.

Více jsme toho ve Veroně již nestihli, tak nás čekala zpáteční cesta směrem ke Gardskému jezeru a poslední noc zde.

Napište Komentář