The Italian Job 2012 – 2. den

Dovje Po ránu nás ve slovinském kempu přivítalo krásné počasí a ještě hezčí výhled na Julské Alpy. Nicméně jelikož nás tlačil čas, stihli jsme akorát tak vysušit stany a museli jsme pokračovat dále. Proto jsme vyrazili poměrně brzo a vydali se vstříc dalším kilometrům dálnice. Zvolili jsme návrat do Rakouska, kde jsme po cestě kolem italských hranic dorazili až do města Sillian, kde jsme překročili hranice do Itálie.

Země na Apeninském poloostrově nás přivítala krásnými skalistými horami Dolomit. Horská cesta do olympijského města Cortina d´Ampezzo nabízela úchvatné výhledy na hory a údolí, které stojí za to navštívit. Konečně jsme tedy dorazili do centra lyžování, kde jsme se ubytovali v kempu Olympia, který je umístěn jen pár kilometrů na centrem města v téměř 1400 metrech nad mořem umístěný hned vedle řeky. Kemp nabízel za rozumnou cenu krásné okolí i příjemnou atmosféru kempu. Cortina d´Ampezzo

Týž den, jelikož jsme dorazili poměrně pozdě, jsme se ještě vydali na krátkou procházku po lesní stezce, jenž nás zavedla až do centra města. Cortina d´Ampezzo je opravdu stylové městečko, jenž se perfektně hodí do zdejšího prostředí. Krásné historické centrum i půvabné stylová stavení na okrajích města tvoří nádherné panorama, obzvláště při pohledu z jednoho z vrcholů nad městem.

Druhý den jsme toho již více nestihli, tak jsme se připravovali na následující den, na který jsme plánovali výšlap na jeden ze zdejších vrcholů.

1 komentář k “The Italian Job 2012 – 2. den”

  1. […] Itálie den první – Cortina d´Ampezzo […]

Napište Komentář