The Italian Job 2012 – 5. den

Lago di Garda Krásné počasí nás přivítalo i pátý den naší výpravy, a ačkoliv jsme chtěli hned brzy ráno vyrazit dále, nedalo nám to a šli jsme opět okusit osvěžující vodu Gardského jezera. Zde jsme strávili téměř celé dopoledne, načež jsme se museli sbalit a vyrazit směr Bergamo. Byl už tady totiž den, kdy jsme měli na letišti vyzvednout posledního člena naší výpravy, jenž se nemohl zúčastnit dosavadní cesty a připojil se k nám až pátý den.

Cesta do Bergama nebyla nikterak dlouhá, něco přes hodinku cesty a již jsme se ocitli na Orio Al Serio, letišti v Bergamu. Po několika momentech jsme opravdu našli našeho posledního člena expedice a mohli jsme pokračovat dále.

Stadio Giuseppe Meazza Naším cílem pro pátý den byl Milán. Jako první jsme chtěli navštívit jeden z nejslavnějších fotbalových stadionu světa – Stadio Giuseppe Meazza, pro většinu fotbalových nadšenců známý též jako San Siro. Cestu na stadion jsme zvládli podle navigace bez problémů, zaplatili jsme parkovné a hurá do útrob tohoto svatostánku.

Za cenu 13€ Vás pustí do muzea obou zdejších týmů a i s průvodcem Vás zavedou nejen na stadion, ale i do jeho nitra. Návštěvníci tak mají možnost poznat kabiny obou milánských celků, projít si Mix zónou či částí vyhrazenou pro sponzory. Výklad průvodce je též poměrně zajímavý a zjistíte mnoho fakt o tomto stadionu.

Stadio Giuseppe Meazza Po prohlídce fotbalové arény jsme chtěli pokračovat dále do centra města módy, ovšem vzdálenost 10 kilometrů do středu města a poměrně pozdní čas nás od toho odradil. Proto nám zůstává prohlídka Milána na další cestu.

Vydáváme se tedy dále na jih, konkrétně směr Janov. Pár hodin na dálnici uběhne jako voda a už nás vítá jeden z největších italských přístavů. Ovšem jak rychle nás přivítal, tak rychle nás odpudil a míříme rychle pryč. Nejen celkový vzhled města, jeho nepříjemný pach ale i náš osobní pocit nás odvádějí pryč od Janova.

Proto, ač již je poměrně dost hodin, vydáváme se dále na jih až do městečka Rapallo. Zde v pozdních večerních hodinách nacházíme kemp, ve kterém se ubytováváme. Až později zjišťujeme, že kemp je umístěn přímo u italské autostrády, proto jediná noc v tomto kempu moc klidnou nocí nebyla.

Napište Komentář