The Italian Job 2012 – 7. den

Pisa Brzy po ránu jsme tedy vyrazili z kempu směrem k jednomu z největších symbolů Itálie, městu Pisa. Cesta po dálnici netrvala ani hodinu a už v centru Pisy parkujeme. Je pravda, že v tomto městě toho k vidění moc není, když vynecháte honosné Náměstí Zázraků.

Proto jsme se vydali hned do nejnavštěvovanější části Pisy. Stačí jen překonat městské hradby a ocitnete se jakoby v jiném světě. Krásné chrámy a dominantní zvonice s tolik typickým sklonem. Prohlídku interiéru s možností výstupu na vrchol zvonice jsme ovšem neabsolvovali, jelikož dlouhá řada v úporném vedru přímo odrazovala od této návštěvy. I tak si ovšem při samotné návštěvě tohoto náměstí užijete atmosféry plynoucí z nádherných historických budov.

Pisa Po prohlídce Pisy jsme vyrazili do dalšího typicky toskánského města – Luccy. Dominantou Luccy je historické centrum obehnané hradbami. Velmi těsné uličky v srdci města Vás opravdu uchvátí a nadchnou.

Opravdu doporučuji zaplatit 4€ a užít si výhled z věžičky Palazzo Guinigi. Tato budova patřila v minulosti jedné z nejbohatších rodin tohoto města. Symbolem pak jsou stromy rostoucí na vrcholu této věže, takže i za parných dní si můžete užít výhled na celé město a navíc si užít příjemný stín a lehký vánek. Lucca

Návštěva náměstí Piazza Anfiteatro jistě také zaujme, především pravidelný tvar elipsy, do nějž jsou stavěny měšťanské domy je úchvatná. Lucca také nabízí mnoho kostelů s velmi bohatou fasádou.

Podruhé a naposledy u Tyrhenského moře v Itálii Prohlídka druhého města se trošku protáhla, proto jsme opět změnili plán a rozhodli se vydat zpět k moři, konkrétně do města Viareggio, kde jsme se ubytovali.

Napište Komentář