The Italian Job 2012 – 9. den

Po dni klidu následovala cesta do hlavního města kultury a Toskánska – Florencie. Toskánská metropole nás uvítala moderním předměstím, kde jsme zdarma zaparkovali a vydali se vstříc historickému centru.

Florencie Florencie je opravdu velké město, zejména pak zaujme rozloha krásného centra plného kostelů a jiných pamětihodností. My jsme se do centra vydali kolem řeky Arno. Nejprve jsme přešli přes řeku na severní břeh po mostě Ponte Santa Trnita, kde jsme narazili na stejnojmenný kostel. Dále o ulici vedle řeky jsme prošli kolem muzea Palazzo Davanzati až na konec ulice a vydali se opět směrem k řece.

Florencie  Zde nás čekal Ponte Vecchio, jeden z největších symbolu Florencie – most, na němž je bezpočet domků a obchůdků. Tento most již přežil řadu ničivých povodní a dokonce i války. Především při druhé světové válce měl obrovské štěstí, kdy německá vojska likvidovala všechny mosty, ale na příkaz Hitlera se tento most zbourat nesměl.

Dále pokračujeme po nábřeží a na nejbližším mostě opět řeku Arno překračujeme. Hned kousek od vody je postaven majestátný kostel Santa Croce, který byste rozhodně neměli minout. Pokračujeme dále kolem radnice až k náboženskému srdci Florencie – Dóm. Florencie

Obrovská katedrála se známou kopulí rozhodně stojí za návštěvu. Kromě prohlídky interiéru můžete vystoupat až na vrchol samotné kopule, popřípadě navštívit vedlejší zvonici, kde je menší nával turistů. Z těchto míst je luxusní výhled na celou Florencii a okolí.

My jsme po této prohlídce již zamířili zpět a vydali se opět směrem Gardské jezero.

1 komentář k “The Italian Job 2012 – 9. den”

  1. […] Itálie den osmý – Florencie […]

Napište Komentář