Tour de Czech – 12. den

Poslední kilometry z Lipnem v dohledu

Konečně přišel na řadu den, kdy jsme měli dosáhnout našeho cíle, tedy přehrady Lipno. Jelikož podle plánu měla trasa obnášet necelých třicet kilometrů, rozhodli jsme se vyrazit až těsně před polednem, kdy teplota stoupala k 30°C, což nám nejvíc vyhovuje :-D. Kolem Vltavy jsme během chvíle dorazili do obce Větřní, kde jsme se vydali doprava směrem na obec Světlík.

Jelikož již bylo po poledni, rozhodli jsme se v obci Větřní zastavit na oběd, což nebyl moc dobrý nápad. Jednak obec samotná není příliš pohledná, ani ona restaurace nebyla zrovna nejlepší, nicméně nejhorší bylo následné prudké stoupání, které nás čekalo.V největším parnu jsme si tedy užili zřejmě nejhorší část naši cesty, kdy kilometry ubíhaly neskutečně pomalu. O to příjemnější byl dojezd do obce Světlík, kdy jsme si byli jisti, že výše už snad jet nemůžeme.

Štěstí v neštěstí nás potkalo na návsi obce Světlík, kde Zbyňka opět potkal defekt. Naštěstí se tak stalo přímo u místního hostinec, takže jsme mohli využít jak lavičky, tak si dát osvěžující džus. Jelikož Pepa si oběd s námi ve Větřní nedal, vydal se napřed. O to překvapenější byl, když nám volal z Frymburku, že již dosáhl cíle, načež jsme mu oznámili, že našim cílem je Černá v Pošumaví. My jsme tedy rychle duši vyměnili a pokračovali dále.

Následující poslední kilometry před cílem už ubíhaly jako voda a po chvíli už jsme měli Lipno v dohledu. Za chvíli jsme byli už v Černé, kde jsme se ubytovali v kempu na Terasách, přičemž během chvíle z Frymburku stihl dojet i Pepa, takže jsme byli komplet  a v cíli. Ihned jsme se tedy šli zvlažit do Lipna a poté už na jídlo a  oslavit úspěšný dojezd. Navíc se k nám večer připojil Honza, který si v autě přivezl i kolo, aby s námi také něco projel.

Napište Komentář