Tour de Czech – 13.den

Projížďka kolem Lipna

Třináctý den jsme již v pěti lidech vyrazili na projížďku kolem Lipna. Nejprve jsme se po Pepovi známé cestě vydali do Frymburku, odkud jsme rovinatou cyklostezkou, která vede přímo kolem břehu přehrady, se dostali až do obce Lipno nad Vltavou. Zde byla naším cílem Stezka korunami stromů.

Museli jsme sice vyjet celou sjezdovku, nicméně bez zavazadel, které zůstaly v chatě, se jelo poměrně lehce. I tak jsme se ovšem do sjezdovky zapotili a poslední kilometry jsme již lesem museli jít při kole. Nakonec jsme ovšem cíle dosáhli a vyrazili na stezku korunami stromů, což je obrovská rozhledna, na kterou se dostanete, aniž by jste zdolali jediný schod. Poté jsme již pokračovali dále cyklostezkou kolem Lipna až do Kyselova, odkud jsme se měli přívozem dostat zpět na druhý břeh Lipna. Naštěstí jsme přijeli v ideální dobu, takže jsme na loď čekali necelých deset minut.

Na lodi jsme tedy překonali Lipno a dostali se do obce Dolní Vltavice, odkud jsme se dostali zpátky do Černé v Pošumaví. Nakonec tedy na tachometru svítila hodnota 65 ve velké většině rovinatých kilometrů. Dá se to tedy označit za odpočinkovou projížďku. Večer jsme zakončili v místní hospůdce hned u břehu Lipna. V noci nás ovšem nepěkně zaskočila prudká bouře doplněná silným větrem. Naštěstí, že nás to nepotkalo na kolech, ale i cesta z hospůdky byla zajímavá.

Napište Komentář