Tour de Czech – 14.den

Vichřice na Šumavě

Předchozí noc provázela bouře, což se projevilo i následující den, kdy byla ohromná vlhkost vzduchu a celkově nepříjemné klima. I tak jsme, ač jen se Zbyňkem, vyrazili na cestu k Boubínskému pralesu. Z Černé v Pošumaví jsme si kousek cesty ukrátili vlakem, když jsme vystoupili na zastávce Ovesná, odkud jsme pokračovali kolem řeky Vltavy dále hlouběji do lesů a luhů Vltavy.

Nakonec jsme se po značené trase pro běžkaře dostali až do obce Dobrá, odkud jsme chtěli pokračovat do obce Lenora. Zde nás ovšem zastavil následek včerejší vichřice. Ačkoliv jsme se zhruba kilometr protloukali mezi popadanými stromy, nakonec nás lesníci poslali zpátky kvůli možnému nebezpečí v následujících kilometrech. Zpátky jsme tedy jeli na České Žleby a Stožec a po stejné cestě, po které jsme přijeli, až zpátky k naši zastávce, odkud jsme pokračovali dále na Horní Planou až do Černé v Pošumaví.

Nutno říct, že přestože jsme dnes měli najeto zhruba 60 kilometrů, průměrná rychlost byla velmi vysoká, jelikož jsme v rovinatých úsecích nasadili dost vysoké tempo. Den jsme pak zakončili v restauraci Sen v Černé v Pošumaví. Jelikož se jednalo o poslední noc na Lipně, pomalu jsme se připravovali na zítřejší odjezd, což znamenalo pomalý návrat domů.

Napište Komentář