Tour de Czech – 2.den

Nové Mlýny

Po náročném prvním dni jsme se z Vlkoše vydali směrem na přehradu Nové Mlýny, kde jsme se chtěli ubytovat v kempu UniCamp. Trasa nebyla nikterak dlouhá, něco pod 50 kilometrů. Po konzumaci vína den před odjezdem a značném vysílení jsme vyjeli až po desáté hodině, přičemž teplota stoupala nad hranici 30°C.

Hned ve Vlkoši jsme se rozloučili s Hugem a Adamem, kteří se vraceli zpátky domů, zatímco my jsme pokračovali. Ovšem již po pár kilometrech jsme měli první zastávku, a to na zámku v Miloticích. Dlouho jsme se však nezdrželi a pokračovali jsme dále na Šardice. Jelikož se blížilo poledne, v Šardicích jsme se zastavili i na oběd. Příjemné posezení na zahrádce malé hospůdky, kterou nám doporučila paní na návsi, nás rychle uspávalo, takže jsme museli vyrazit rychle dál směrem na Čejkovice. Tuto vinařskou obec jsme pouze projeli a pokračovali na obec Vrbice.

Jaké ovšem mezi námi nastalo překvapení, když jsme uviděli ceduli označující obec Nový Poddvorov. Zde jsme vůbec neměli dorazit, ale špatné odbočení nás stalo několikakilometrovou zajížďku. Naštěstí byla zhruba kilometr odtud rozhledna, tak jsme alespoň využili možnosti její návštěvy. Zde jsme zjistili, že Nové Mlýny ještě nejsou v dohledu. Takže jsme pokračovali neznačenou polní cestou, která nás podle místních měla dovést až do Moravského Žižkova. Tam jsme nakonec úspěšně dorazili a tak jsme pokračovali přes Velké Bílovice a Podivín až do Rakvic, kde jsme si dali výbornou točenou zmrzlinu.

To byla taky poslední zastávka a až na přehradu Nové Mlýny jsme pak dorazili na jeden zátah. Nakonec jsme si cestu prodloužili o dobrých 15 kilometrů, takže jsme měli najetých cca 65 kilometrů. Nicméně koupání za horkého večera nám vše vynahradilo. Naštěstí byla volná chatka v kempu, tudíž nebylo nutné stavět stany. Oslava příjezdu a čepovaný Radegast v hospůdce u kempu tak jen dotvořily tento den k dokonalosti. Co ovšem už tak příjemné nebylo, byla teplota v chatě během noci. Ovšem problém jsme vyřešili jednoduše díky spacákům a spaním pod hvězdnou oblohou.

Napište Komentář