Tour de Czech – 4.den

Západ slunce v kempu Merkur

Po dni odpočinku jsme se rozhodli strávit ještě jeden den u Novomlýnské přehrady, zároveň jsme se ale chtěli přiblížit o pár kilometrů k Vranovské přehradě. Kompromisem tak byl přesun z UniCampu na druhý konec přehrady, konkrétně pak do kempu Merkur.

Ráno nás vzbudil silný vítr, který podle očekávání znepříjemňoval naši cestu. Z kempu jsme se vydali směr Šakvice, odkud jsme chtěli pokračovat do obce Strachotín. Ovšem díky špatné radě protijedoucích cyklistů jsme se dostali do obce Starovičky. Ovšem zas tak moc nás to netížilo, tak jsme se vydali vstříc Hustopečím po cyklostezce. Zde jsme alespoň mohli v bankomatu doplnit finance a také se stavit na chutný oběd v místní restauraci U Halmů. Lehký těstovinový salát za příjemnou cenu opravdu potěšil.

Po stravovací zastávce jsme tak pokračovali dále podle původního plánu, tedy do obce Strachotín, kde jsme přes obec Popice taky po pár kilometrech dorazili. Zde jsme poprvé překřížili přehradu Nové Mlýny a dostali se na druhý břeh, kde jsme ovšem dlouho nevydrželi, krom krátké zastávky u cesty na čerstvé hroznové víno, a po pár kilometrech jsme zamířili zpět na první břeh přehrady.

Nakonec jsme se úspěšně po necelých 40 kilometrech dostali až do cíle, jímž byl kemp Merkur. Ten nás překvapil svou monstrózností ještě navíc doplněnou o nově postavený aquapark. Oproti předchozímu kempu něco naprosto odlišného, ovšem ne každému se to zamlouvá. Vydali jsme se tedy na průzkum kempu, kde jsme narazili na skvělý langoš. Koupání je možné v laguně uvnitř kempu, která nabízí velmi teplou, přitom ale čistou vodu. Večer jsme u piva sledovali fotbal a poté už nás čekala noc pod širákem, protože teplota byla opět velmi extrémní.

Napište Komentář