Tour de Czech – 5.den

Vranovská přehrada

Pátý den naši cesty nás čekala opět jedna z náročnějších etap, konkrétně cesta z Pasohlávek na Vranovskou přehradu. Z kempu jsme tedy nad ránem vyrazili směrem na Vlasatice, kam jsme se dostali po rozpravě s místním cyklistou po krásné polní cestě. Dále jsme pak pokračovali již tradičně po okreskách směr město Miroslav.

Poté jsme se rozhodli, že v první restauraci zastavíme na oběd. Co jsme ovšem nečekali byl fakt, že se toto čekaní řádně protáhne. Přes Hostěradice a další malé obce jsme projížděli, aniž by jsme na nějakou restauraci narazili, a tak jsme se v obci Únanov rozhodli zeptat se místních, jelikož hlad už nás pomalu začal brzdit. Po rychlém obědě jsme pokračovali stoupáním do obce Hluboké Mašůvky a dále na Olbramkostel, odkud se zdál cíl již téměř v dohledu. Ovšem poslední kilometry se neuvěřitelně natahovaly a cesta se prodlužovala.

Počítadlo tachometru se nakonec zastavilo na čísle 85 kilometrů, kdy jsme dorazili na Vranovskou přehradu. Zde nás překvapila poněkud vysoká cena za ubytování ve stanu, která je vyšší než cena za ubytování v chatě na Nových Mlýnech. Jelikož jsme ale byli značně vyčerpaní po dalším parném dni, ani jsme nerozbalili stany a šli se rychle koupat.

První dojem z kempu byl pro mě hodně rozporuplný. Ne zrovna nízká cena, placená sprcha, která navíc sotva tekla, navíc jen se studenou vodou a neskutečné množství lidí namačkaných na sobě, stan na stanu. Nicméně postupem času mi tyto věci vadit přestaly, jelikož na takové pocity prostě nebyl čas, jelikož jsme si užívali naši cestu.

Napište Komentář