Tour de Czech – 7.den

Hrad Bítov

Opět po dni volna následoval den s poměrně dlouhou trasou. Cílem byl totiž Chlum u Třeboně, odkud jsme chtěli poznávat slavné Třeboňské rybníky. Vyrazit jsme chtěli brzo nad ránem, ovšem díky setkání s bývalým spolužákem bylo vstávání o něco komplikovanější. Jelikož jsme cestovali již jen ve čtyřech, rozhodli se Zdena s Pepou vyrazit dříve s tím, že je časem doženeme. Se Zbyňkem jsme tedy vyrazili zhruba o hodinu později.

Vydali jsme se také dvěma různými směry. Zatímco my jsme z obce Vranov nad Dyjí vyrazili směr Lančov, první skupinka vyrazila níže k Rakouským hranicím směr Podmyče. My jsme tedy pokračovali relativně kolem Vranovské přehrady, jejíž jeden průtok jsme nakonec přejeli, přičemž z mostu byl výhled na hrad Bítov. Ten jsme sice chtěli navštívit, ovšem z místa, kde jsme se nacházeli, to bylo skoro dvacet kilometrů, ačkoliv vzdušnou čarou to mohlo býti nějakých dvě stě metrů.

Inu rozhodli jsme se pokračovat dále, kde jsme poznali, kde dostala obec Vysočany své jméno :). Dále jsme pokračovali na Uherčice, kde jsme doplnili zásoby pití a jídla a dále do obce Vratěnín, kde jsme konečně dohnali vedoucí dvojici. Až zde jsme se dozvěděli, že měli hned několik technických problémů jako defekt či urvaný nosič brašen.

Kousek za Vratěnínem jsme zkusili odbočit po levé ruce na polní cestu, která nás měla dovést až za Rakouské hranice, což se nakonec povedlo. Začala tedy naše cesta Rakouskem, kdy náš směr určovalo město Waldkirchen an der Thaya a poté Litschau. Po cestě jsme projeli ještě několik obcí s názvem, který je pro běžného člověka horší než nejsložitější jazykolam. V Rakousku nás nejvíce mátlo především značení, a to jak na silnicích, tak na cyklostezskách. Nejednou se nám tak stalo, že jsme se museli kousek za křižovatkou vracet zpátky.

Dlouhé kilometry ve velkém parnu nás donutily rozměnit si peníze na eura a navštívit místní obchod pro doplnění tekutin. Nakonec jsme vše zvládli a v Litschau jsme mohli zbývající eura utratit a spokojeně se vrátit zpátky do České republiky. Odtud jsme totiž přes obec Schlag zamířili do Chlumu u Třeboně. V místním kempu u rybníka Hejtman jsme zakotvili na následující dvě noci.

Napište Komentář