Tour de Czech – 8.den

Západ slunce v Chlumu u Třeboně

Jako zatím každý den, i ten osmý se nesl na vlně ohromných veder. Ráno jsme se tedy trochu prospali a na oběd vyrazili do Chlumu u Třeboně. Dobrá pizza v místní restauraci, která díky sklepnímu umístění nabízela i velmi příjemné prostředí nás namlsala, takže jsme si na večer nakoupili nějaké to víno a suroviny na jednohubky. Toho se ujal Pepa, zatímco jsme se Zbyňkem vyrazili projet si okolí zdejších rybníků. Na náměstíčku nás ještě potěšil teploměr, který ukazoval rovných 40°C, tudíž ideální podmínky na naši jízdu :).

Z Chlumu jsme tedy vyrazili kolem rybníka Hejtman do obce Staňkov, odkud jsme polní cesto pokračovali dále do Lutové. Zde jsme odbočili směrem k rybníku Starý Hospodář, který jsme objeli a kličkovali dále po příjemné cyklostezce mezi dalšími rybníky. Nakonec jsme si vybrali i trochu off-road cestu zpátky do Chlumu, ale díky tomu, že jsme jeli pro jednou bez bagáže, ničemu to nevadilo a bylo to spíše vítané zpestření.

Zpátky v kempu ukazoval tachometr něco málo pod 30 najetých kilometrů, tedy klasický odpočinkový den. Na večer jsme si dali dobré víno a poseděli u hladiny Hejtmana.

V rybníce jsme se stihli i vykoupat a nutno dodat, že šlo o zvláštní zážitek. Přestože stojíte téměř uprostřed rybníka, můžete mít jen po pás vody, která má hodně přes 30°C. Dále od kempu je sice hloubka o něco větší, ale nijak výrazně.

Napište Komentář