Tour de Czech – 9.den

Český Krumlov

Hned z rána, jen co jsme si sbalili věci, jsme vyrazili vstříc dalším kilometrům, přičemž cílem tohoto dne byl Český Krumlov. Z Chlumu jsme tak vyrazili směr obec Hamr a dále na obec Cep. Těsně před touto obcí nás ovšem potkal další defekt, samozřejmě opět Zbyněk. Naštěstí i přes další parný den jsme zastavili ve stínu u místního rybníka, takže výměna duše proběhla za příjemných podmínek.

Za chvíli jsme tak pokračovali dále směrem na Lipnici a Kramolín. Při průjezdu druhou jmenovanou obcí jsme byli nuceni opět zastavit, jelikož Zbyňka postihl další defekt. Protože jsme ovšem měli v Českém Krumlově domluvené ubytování s tím, že dojedeme před třetí hodinou, byli jsme nuceni se opět rozdělit. Tak jsme se Zdenou vyrazili napřed. Přes Jílovice jsme se dostali do obce Třebeč, odkud jsme chtěli odbočit na boční cestu, která by nás měla dovést až do města Trhové Sviny. Jelikož ovšem cesta značená nebyla, prostě jsme to riskli a na návsi odbočili, což se nakonec ukázalo jako správná volba.

Další trable přišly právě v Trhových Svinech, kde jsme měli problém se pořádně zorientovat. Nakonec pomohli místní, kteří nás navedli správně na obec Něchov. Nutno dodat, že nás v následujících kilometrech čekal poměrně kopcovitý terén, což při teplotách dosahujících 35°C bylo dosti vyčerpávající. Výhodou byl ovšem následující sjezd k vodní nádrži Římov, při kterém jsme dosahovali i rychlosti 70 km/h. Nakonec jsme na kraji obce Velešín usoudili, že počkáme na zbylé dva členy výpravy, kteří ovšem nebyli nikterak daleko za námi.

Z Velešína jsme tak pokračovali dále na Markvartice, odkud jsme se dostali na frekventovanou silnici vedoucí až do Českého Krumlova. Nicméně do cíle zbývalo již jen pár kilometrů, takže jsme tuto cestu nakonec přeci jen využili.

Po příjezdu do Českého Krumlova nastal menší zmatek, jelikož adresa našeho plánovaného ubytování nezůstala nikomu v hlavě, takže jsme museli hledat pouze odhadem podle obrázku umístění ubytovny na mapě, který jsme měli v hlavě. Prvním úkolem bylo se dostat do části Nové Spolí, kde nás i přes náročnější vysvětlování bezchybně navedl místní taxikář. Jakmile jsme se zde dostali, pomalu jsme projížděli místní část až jsme na naši ubytovnu Ve Školce narazili. Nutno podotknout, že za nabízenou cenu je tato ubytovna opravdu výborná, jelikož krom rozměrného pokoje, kde jsme mohli schovat i kola, byla k dispozici i kuchyň s koupelnou, tudíž na podmínky, které jsme do té doby měli, šlo o nebývalý luxus. 🙂

Večer jsme pak strávili v bistru Oáza nad kempem v Novém Spolí. I zde musím připojit jen ty nejlepší reference, jelikož jídlo i obsluha byly opravdu skvělé.

Napište Komentář