Výprava Malá Fatra 2012

Letní dovolenou jsme měli již předem naplánovanou na začátek srpna, kdy bude hlavní cílem návštěva Itálie a okolí. Ovšem zhruba v dubnu jsme začali přemýšlet, co bychom mohli vymyslet na červen. Proto padl návrh na návštěvu Slovenska, konkrétně národního parku Malá Fatra.

Začali jsme tedy plánovat naši cestu do sousedního státu. Volba padla na malou dědinku Terchová, která se nachází na úpatí nejvyšších vrcholů Malé Fatry. Jasné také bylo, že zde strávíme celkem čtyři dny.

Přes internet jsme si vybrali ubytování v malém penzionu Ludmila v samém centru Terchové. Pak již jen stačilo ráno nastoupit na vlak a po tříhodinové cestě s přestupem v Žilině jsme se brzy ráno ubytovali.

Naplánovali jsme si celkem čtyři trasy, na každý den jednu. První trasa směřovala přes Jánošíkovy diery na Malý rozsutec a zpátky do Terchové. Druhá, nejnáročnější tůra směřovala z horní stanice lanovky z Vrátné směrem na vrchol Chleb, Polodňový grůň, přes vrcholy Stoh a Velký rozsutec až do vesničky Štefanová. Třetí cesta směřovala pod lanovkou až na nejvyšší vrchol Malé Fatry – velký Kriváň. Poté cesta pokračuje přes vrchol Pekelník a sedlo Buben a sedlo Za Kraviarskym zpátky do doliny Vrátná. Poslední den pak věnován projití zbylé části Jánošikévých dier, která byla zpřístupňěna teprve nedávno – Nové diery.

1 komentář k “Výprava Malá Fatra 2012”

Napište Komentář