Západní Tatry / Roháče 2014 – 3.den

Třetí ten byl původně naplánován výšlap na obávaný Ostrý Roháč, ovšem po náročné tůře předcházejícího dne se někteří už dopředu rozhodli dnešní tůru poněkud odlehčit. Stále jsme opět vycházeli s nadějí, že alespoň někteří přeci jen na Ostrý Roháč vyrazí. Vyšli jsme tedy v sedmi lidech ze Zverovky po žluté značce směrem na Rákoň.

Z počátku pohodová cesta se ke konci mění v prudké stoupání na sedlo Zábrať a dále na Rákoň. Ovšem stále se nám šlo dobře a v sedle jsme byli poměrně brzy. Přesto jsme se zde zastavili na první občerstvovací zastávku. Krátké stoupání na Rákoň jsme pak zdolali velmi rychle, ovšem zde nastalo velké dilema. Ze sedmi lidí nakonec jsme nakonec jen dva chtěli vyrazit na Ostrý Roháč, což se nám nezdálo jako nejlepší nápad, takže jsme celá skupina obrátili a vydali jsme se na druhou stranu po slovensko/polské hranici směrem na vrchol Lučna Grzeš. Odtud jsme už opět začli klesat a napojili se opět na žlutou značku směřujicí na chatu Zverovka.

Třetí den jsme tak nezdolali obávaný Ostrý Roháč, namísto toho jsme se prošli po hřebeni a udělali si tak spíše odpočinkovou tůru. Alespoň krásné, ač hodně větrné počasí, nám umožňovalo kochat se výhledy do všech světových stran.

Napište Komentář